XX Dzień Papieski | Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole w Łowczowie

XX Dzień Papieski

17 października 2020 | Aktualności

Dnia 11. października 2020. r., pod hasłem „Totus Tuus”, w całej Polsce, przeżywaliśmy XX Dzień Papieski. Dzień, w którym modliliśmy się za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II, wspominaliśmy osobę, tego największego z rodu Polaków, przypominaliśmy jego nauczanie oraz swoimi datkami wspieraliśmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ten wyjątkowy, budowany konsekwentnie od 20 lat przez wszystkich Polaków „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody XX Dnia Papieskiego. Uczniowie podczas lekcji religii, mieli możliwość zobaczenia prezentacji poświęconej osobie św. Jana Pawła II i poznać jego nauczanie. Ponadto pracownicy i uczniowie naszej szkoły oraz rodzice uczniów naszej szkoły, złożyli datki podczas kwesty, która trwała do 16. października 2020. r.

Organizatorzy XX Dnia Papieskiego, dziękują wszystkim osobom, które poprzez okazane serce, swoją solidarność i wyobraźnię miłosierdzia, wsparły blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski.

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II, MÓDL SIĘ ZA NAMI