Wycieczka do Krakowa | Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole w Łowczowie

Wycieczka do Krakowa

20 października 2019 | Aktualności

18 października nasza szkoła wybrała się na wycieczkę do Krakowa.

Na początku udaliśmy się na Wawel, gdzie w komnatach królewskich odbyła się lekcja muzealna. Przewodnik oprowadził nas po rezydencjach Władców Polski. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat ich życia.

Po krótkim odpoczynku na dziedzińcu wraz z kolejną panią przewodnik, poszliśmy do katedry. Zobaczyliśmy okazałą szopkę oraz wiele interesujących zabytków. Następnie  zeszliśmy do krypt wawelskich, gdzie znajdowały się groby wybitnych Polaków, m.in. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Józefa Piłsudskiego oraz Pary Prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było wejście na wieżę, na której znajdował się Dzwon Zygmunta. Usłyszeliśmy legendę na temat tego zabytku. Kiedy serce dzwonu zostanie dotknięte lewą ręką (od serca), spełni się nasze marzenie. Później przyszedł czas na zakupienie pamiątek.

Kolejną atrakcją tej wycieczki były warsztaty w Fabryce Charliego. Nasze zajęcia były podzielone na dwie części: pierwsza z nich polegała na wyświetleniu filmu i quizie zawierającym informacje o produkcji czekolady. Następnie własnoręczne wykonywaliśmy czekoladki i praliny. Każdy z nas oprócz zrobionych przez siebie słodkości dostał drobny upominek od prowadzących te zajęcia. Wracając z naszej wycieczki, zatrzymaliśmy się na posiłek w restauracji McDonald’s.

Wycieczka ta dała nam wiele radości, pozwoliła wspólnie spędzić czas, zdobyć informację na temat historii naszego kraju oraz wyrobów czekoladowych.

Lena Mróz kl.7