Szachowe GRAND PRIX 2018 – ogłoszenie | Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole w Łowczowie

1 turniej z cyklu GRAND PRIX 2018

odbędzie się

4 lutego 2018 r. (niedziela) o godz. 10.00

w Szkole Podstawowej w Łowczowie

 • do 1000 – zapisy
 • rozpoczęcie 1 rundy – tuż po zakończeniu zapisów do turnieju
 • 7 rund
 • tempo gry: P’15
 • około godz. 14.15 – rozdanie nagród za cykl GRAND PRIX Łowczowa 2017

UWAGA! Bardzo ważne zmiany w regulaminie (rozwiń wpis klikając poniższy link „czytaj dalej”):

 1. Organizatorami tegorocznego GRAND PRIX są: UKS VICTORIA Łowczów oraz SP Lubaszowa.
 2. Tegoroczne GRAND PRIX jest skierowane wyłącznie do osób grających w szachy amatorsko, nie związanych z klubami sportowymi (nie dotyczy dzieci zrzeszonych w Uczniowskich Klubach Sportowych). Zmiana ta ma umożliwić rywalizację amatorom pomiędzy sobą, z możliwością walki o najwyższe miejsca. Zawodnicy klubów sportowych mają wystarczającą ilość turniejów, gdzie mogą rywalizować zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Amatorzy w takich turniejach nie mają szans na walkę o najwyższe miejsca. Celem GRAND PRIX jest dać im taką możliwość. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo tzw. dzikich kart dla zawodników klubowych (np. dla Sponsorów lub zawodników, którzy zdecydują się zmienić barwy klubowe i reprezentować kluby Organizatorów).
 3. W tym roku odbędzie się 8 turniejów. Do punktacji końcowej będzie zaliczać się 6 najlepszych dla każdego uczestnika. 4 turnieje odbędą się w Łowczowie, pozostałe 4 w Lubaszowej, ewentualnie w innej placówce na terenie gminy. W Łowczowie turnieje odbędą się tradycyjnie w niedziele, w pozostałych przypadkach mogą to być również soboty.
 4. Rozgrywki GRAND PRIX podzielone będą na dwie osobne grupy turniejowe: dorośli (ur. w 1999 r. i starsi) oraz dzieci i młodzież (ur. w 2000 r. i młodsi). Ma to zachęcić początkujące dzieci do rozpoczęcia przygody z szachami. Dotychczas część dzieci miała obawę gry ze starszymi. Dla starszych również dość krępującą sytuacją było wygranie z najmłodszymi.
 5. Młodzież może zadeklarować swój udział w turniejach dla dorosłych (żeby grać z silniejszymi przeciwnikami), jednak w takim przypadku osoby te nie będą klasyfikowane w kategoriach do 18 lat i młodszych, ale chłopcy wśród mężczyzn, a dziewczęta wśród kobiet.
 6. Zachowane zostają prawie wszystkie klasyfikacje. Utworzono klasyfikację do 16 lat, zlikwidowano klasyfikację drużynową. Nie sprecyzowane są jeszcze przepisy klasyfikacji rodzinnej. Na razie nie figuruje ona w Regulaminie. Klasyfikacje ogólne GRAND PRIX będą prowadzone w obu grupach.
 7. Wprowadzono jednolitą opłatę wpisową – 5 zł. dla każdego uczestnika. Zlikwidowano wszelkie zniżki oraz zwolnienia z opłat. Dotychczasowy regulamin opłat (bardzo duża ilość osób zwolnionych z opłaty wpisowej lub ze zniżkami) powodował deficyt. Budziło to wątpliwości, czy nie należy ograniczyć ilość klasyfikacji. Chcąc tego uniknąć – a w tym roku nagród będzie trochę więcej (dwie osobne klasyfikacje GRAND PRIX, klasyfikacja do 16 lat) – zlikwidowane zostały wszelkie zniżki i zwolnienie z opłaty wpisowej.

Regulaminy w pełnej wersji (*.pdf):
(na czarno – wspólny tekst dla obu regulaminów;
na niebiesko wyróżniono różnice pomiędzy oboma regulaminami)

Szachowe GRAND PRIX 2018 – regulamin

Szachowe GRAND PRIX dzieci i młodzieży 2018 – regulamin

 

Wszelkie pytania proszę kierować:

 • telefonicznie: 532 422 517
 • e-mail: victoria.lowczow@gmail.com