Święto Patrona 2020 | Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole w Łowczowie

Święto Patrona 2020

20 października 2020 | Aktualności

„Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko był kapłanem i męczennikiem, wytrwałym oraz niestrudzonym świadkiem Chrystusa, on zło dobrem zwyciężył, aż do przelania krwi.”

(z homilii wygłoszonej podczas Mszy Św. beatyfikacyjnej bł. Jerzego Popiełuszki)

Pod takim hasłem, dnia 19 października 2020 r., w 36. rocznicę śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszki, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.

Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej Osobie naszego Patrona. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, akademia nie odbyła się podczas spotkania całej społeczności szkolnej, ale uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w niej oddzielnie, w swoich klasach.

Natomiast, pani dyrektor i uczniowie klasy VIII, przy pamiątkowej tablicy, poświęconej naszemu Patronowi, zapalili znicz i złożyli wiązankę biało – czerwonych kwiatów.

Błogosławiony Księże Jerzy, dziękujemy, że kochałeś Polskę, bo dzięki ludziom takim jak Ty możemy dzisiaj mieszkać w wolnym kraju. Chcemy, tak jak Ty, każde zło dobrem zwyciężać poprzez nasze dobre uczynki…” (fragment modlitwy do błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki)